Kararsiz politikalar 2011 yilina girerken krizi derinlestiriyor…!!

Degerli Arkadaslar,

Amerikan ekonomi emlak sektorunun ustune oturmustu , Konut sektoru hem issizlik hemde uretim sorunlarina cozum getiriyordu ve piyasalarda yaratilan muspet ortam ile konut fiyatlari arttikca muteahhitler daha cok uretiyor ve daha cok satiyordu , ev sahipleri de fiyat artışları oranında krediler kullandilar ve bu kaynaklari tuketimde ve islerinde isletme sermayesi olarak kullandilar , araba saticilari, mobilya ureticileri , alisveris merkezleri ve turizmcilerin yuzu guldu..
Sonra Amerika’daki konut fiyatları çöktü ve beraberinde İrlanda, İspanya gibi ülkelerin emlak sektörü inişe geçti. Finansman damarlarından biri böylece tıkandı. Ev sahipleri artık borç alamayınca harcamalarını kestiler. İşten çıkarmalar başladı.

2006 sonundan itibaren 2010 yilina kadar bu sorun 48 aydir amerika’yi bu hale getirdi , Emlak ve borsaya güveni kalmayan yatırımcılar devlet tahvillerine hücum etti ve faiz oranlarının aşırı düşük kalmasına yol açtı.

Sorunun dogdugu yer konut fiyatlarinin degerlerinin cok altina dusmesidir. Buna ragmen hukumet kriz ekonomisinden yararlanan , krizi firsata donduren yatirimcilari desteklemek istermis gibi icra satislarina gereken mudahaleyi yapmayarak emlak fiyatlarinin dahada asagiya dusmesine musade ediyor, radikal ekonomik tedbirleri almakta kararsiz kaliyor, kararsız politikalar krizi derinleştirmeye devam ediyor..

Sevgi, saygi ve selam ile

Mujdat guler

17 thoughts to “Kararsiz politikalar 2011 yilina girerken krizi derinlestiriyor…!!”

  1. Geri bildirim: 爆乳 熟女
  2. Geri bildirim: vig rx
  3. Geri bildirim: hizeed
  4. Geri bildirim: 웹툰 사이트
  5. Ahora, la tecnología de posicionamiento se ha utilizado ampliamente. Muchos automóviles y teléfonos móviles tienen funciones de posicionamiento, y también hay muchas aplicaciones de posicionamiento. Cuando se pierde su teléfono, puede utilizar estas herramientas para iniciar rápidamente solicitudes de seguimiento de ubicación. ¿Entiende cómo ubicar la ubicación del teléfono, cómo ubicar el teléfono después de que se pierde?

  6. Geri bildirim: นวมชกมวย
  7. Geri bildirim: naga356

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.