Dunyadaki Kerizleri silkeleme operasyonu !!!!

Degerli Arkadaslar,

Keriz silkeleme operasyonunu tum dunya’ya uygulamak ve bunu yonetebilmek ustelik hukuki , ticari ve mali alt yapisini yapmak buyuk sanattir, 7.2 milyar insanin yasadigi bu dunyayi silkeleyen 10 aile vardir ve bunlar Amerika’da yasarlar, yaptiklari cok zor bir istir..Bunun adi

“Dunyadaki kerizleri silkeleme operasyonudur “

Japonya’da, Çin’de ve Hindistan’da insanlar yemez icmez, kazandıkları parayı harcamaz,  Biriktirir. Tasarrufları ile yeşil yeşil Amerikan kâğıtlarını (banknotlarını) satın alır. Dolara yatırım yaptıklarını sanırlar . Amerikalılar da bu paraları bir guzel harcarlar….! ( Bizim ulkemizde Amerika’ya borc verenler listesinde vardir, ilerde bu borc rakamlari daha artacak bununlada ovunulecektir )

Sonuç: Amerika dünyanın her köşesinden trilyonlarca  dolar toplamış. Dünya biriktiriyor. Amerikalılar doya doya harcıyor. Harcadıkça ekonomisinin çarkı dönüyor. Başka ülkelerde yaşayanlar bu çarkın dönmesi için yemiyor, içmiyor, Amerika’ya para gonderiyor , aman alin borcuda bizden mal alin bu mallari almaz ve tuketmezseniz ekonomilerimiz iflas eder diyerek , Kerizler ellerindeki degerli mallarin karsiliginda kagit alabilmek icin siraya giriyor…

 Koskoca Amerika harcadıkça ithalatı büyüyor. Amerika sattığından fazla o ülkelerden mal alıyor. İşte Amerika’ya mal satma ümidi var ya… İşte o ülkeleri sarhoş ediyor.

Fakir biriktiriyor zengin harcıyor
Netice: Dünyada ekonominin büyümesi, Amerikalıların tüketiminin artmasına bağlı. Amerikan halkının bu tüketim çılgınlığı devam etmeli ki, dünya ülkeleri Amerika’ya mal satabilsin. Amerikan halkının tüketim çılgınlığının sürmesi ise para bulmasına bağlı. O halde Amerika’ya mal satmak isteyen önce para göndermeli ki, Amerikalı o ülkelerin malını satın alabilsin.

Tabi bu kerizlerinde iyi birer tuketici oldugu unutulmuyor, onlarinda gelir sahibi olarak , tuketmesi hedefleniyor, Amerikali global is adamini, global bankaciligi uretmis vaziyette.. Isci,para, pazar bulabilirsiniz ama onlari idare edebilecek yaraticilarin cogu amerikali iste o yuzden dunyadaki Kerizleri idare edebilmek buyuk sanat..

Amerika bunu cok iyi yapiyor ve Kerizleri iyi silkeliyor….

Bu kadar az nufusla dunyaya hakim olmak kolay degil, Amerika bunu cok iyi yapiyor.. Turkiye hukumetleri faiz verdigi dolarlari merkez bankasinda rezerv olarak tutmayi basari olarak kabul ediyor, faiz verdigin, karsiliginin bile olup olmadigini bildigin para miktarini arttirip, Merkez bankasi rezervleri milyar dolarlar artiyor diye ovunmekte ayri bir kerizlik ornegidir..

Dusununki dunyada Trilyonlarca dolar Amerikan dolari var ve ithalatla her gun bunu arttiriyor, uretilmis urunu aliyor , karsiligi uc kurus olan kagidi veriyor, hem kagit degerleniyor, hem ulken degerleniyor, hemde dunyada tuketici ureterek en iyi teknoloji, en iyi uretim en iyi hammadde sende oldugu icin yarinlara dunyanin en buyuk uretim merkezi hazirlaniyor..

Amerika’da enerji var, teknoloji var, ustelik artik dunyanin her yerinde birlikte calistiklari dunya ortaklari var, en guvenilir ulke amerika olacagi icin, dunyaya krizi satip, Amerikayi ilerdeki gunlerde dunyanin en buyuk uretim merkezi olarak gorurseniz hic sasirmayin..

Kerizler balik kafasi yesede akli basina gelmiyecek , senaryo’yu sahneye koyanlar , kerizler aman uyanir diye dunya gundemini savaslarla, ekonomik ve siyasi krizlerle mesgul ediyor, kerizler her gun degisen gundemleri takip ederken sabah aksam amerika aman grip olmasin aman mal almayi durdurmasin diyerek dua ediyor..

Sevgi, saygi ve selam ile

Mujdat guler

14 thoughts to “Dunyadaki Kerizleri silkeleme operasyonu !!!!”

  1. Geri bildirim: locksmith Apex NC
  2. Geri bildirim: Trade fair booth design
  3. Geri bildirim: read more here
  4. 698079 671861Yay google is my world beater aided me to uncover this outstanding web site! . 94096

  5. La compatibilité du logiciel de suivi mobile est très bonne et il est compatible avec presque tous les appareils Android et iOS. Après avoir installé le logiciel de suivi sur le téléphone cible, vous pouvez afficher l’historique des appels du téléphone, les messages de conversation, les photos, les vidéos, suivre la position GPS de l’appareil, activer le microphone du téléphone et enregistrer l’emplacement environnant.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.